עדשות מגע לקוצר ראיה אצל ילדים

קוצר ראייה אצל ילדים


אילו עדשות מגע מתאימות לטיפול בקוצר ראיה אצל ילדים (מיופיה)?

אם בעבר הגיל ההתחלתי להרכבת עדשות מגע היה באזור התיכון, היום ניתן לראות כבר הרבה יותר ילדים ובני נוער שמרכיבים עדשות מגע בגילאי חטיבת הביניים ואפילו היסודי.

אתם מופתעים מכמה מוקדם זה הגיע ולמה המספר לא מפסיק לעלות. הילד או המתבגר שלכם עובר טלטלה מהרעיון של משקפיים על הפנים ומסרב להרכיב את המשקפיים החדשים שקיבל.
לעיתים זהו משבר של ממש בפרט אם מדובר במתבגרים הצעירים שהופכים להיות כל כך מודעים למראה החיצוני שלהם וכל שינוי קטן עלול לערער את הביטחון העצמי.

עדשות מגע להאטת העלייה במספר ועדשות מגע לאורתוקרטולוגיה

ראשית כדאי להבין שלא להרכיב את המשקפיים עלול להחמיר את המצב תוך זמן די קצר ומספר המשקפיים צפוי לעלות יותר מהר ללא הרכבת המשקפיים.
בעידן של היום הבעיה העיקרית היא כשמדובר בקוצר ראיה שמתחיל בגיל צעיר, ככל שהוא מופיע מוקדם יותר כך הצפי להתפתחות מספר גבוה המלווה בסיכונים בריאותיים לראיה בעתיד גדל.

ישנו פתרון שעומד על הפרק ואולי תחשבו שאינו מספיק פופולרי לילדים או המתבגרים הצעירים אבל בהחלט עובר מהפך בימים אלה בהם קוצר ראיה הופך לנפוץ כל כך בקרב הדור הצעיר והכוונה היא לעדשות מגע.

כדאי שתדעו שילדים צעירים ובני נוער מסוגלים להרכיב עדשות מגע ולפעמים זה אפילו מומלץ.

עדשות מגע בניגוד למשקפיים מאפשרות לילדים חופשיות רבה בפעילויות שונות ומגוונות כגון פעילויות ספורטיביות, ריקוד, משחקי חצר בבית הספר ועוד.
ילדים ומתבגרים חשים שמחים ובעלי ביטחון עצמי גבוה יותר בהשוואה להרכבת משקפיים. נשמע קצת הזוי נכון? אז זהו שלא. ילדים ובני נוער מרכיבי עדשות מגע זה כבר עניין שבשגרה.

מה זה מיופיה?

בשנים האחרונות בעיקר בשל התפתחותה של תופעת קוצר ראיה בילדים (או בשמה הרפואי מיופיה) שכבר הוגדרה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגפה של ממש,
נמצא קשר ישיר בין קוצר ראיה גבוה לעלייה בסיכונים לחלות במחלות עיניים כגון היפרדות רשתית, גלאוקומה וניוון מקולרי (מרכז הראיה).
אנו חיים בעידן בו כל ילד אוחז במסך דיגיטלי משלו מגיל צעיר ורובנו מבלים שעות רבות במבנים סגורים ולא תחת כיפת השמים כפי שאנחנו והורינו עשינו כשהיינו ילדים.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות?

עדשות מגע רכות, MiSight 1 day:

מחקרים רבים מצאו שטיפול בעדשות מתאימות כבר בגיל מאוד צעיר מסייע בהאטה ואף במיגור התפתחות קוצר ראיה בילדים באופן כללי.
אחד מהפיתוחים האחרונים ופורצי הדרך הוא טיפול באמצעות עדשות מגע חד פעמיות  בשם MiSight® 1 day אשר פותחו במיוחד עבור מרכיבי עדשות צעירים.

הפיתוח כלל מחקר קליני מקיף בסטנדרטים גבוהים מאוד ועקב אחר יעילות המוצר בקרב ילדים בגילאים 8-12 מאזורים שונים בעולם.
במחקר נרשמה האטה משמעותית בהתפתחות קוצר ראיה בשיעור של 59% בממוצע אצל ילדים שהרכיבו את עדשות MiSight® 1 day בהשוואה לילדים שהרכיבו עדשות מגע רגילות.

עדשות MiSight® 1 Day בעלות שני יתרונות בולטים:

  • יתרון בריאותי בכך שהן מאטות את העלייה במספר* (ב59% בממוצע) (וחשוב לזכור שככל שהמספר נמוך יותר כך גם קטנים הסיכונים למחלות עיניים עתידיות).
  • שימוש בעדשות מגע משפרות את התחושה הכללית של ילדינו ומעניקות להם ביטחון עצמי, חופשיות לעסוק בפעילויות מגוונות והם גם שמחים יותר.

עדשות MiSight® 1 day הן הראשונות והיחידות כיום עם אישור FDA להאטת קוצר ראיה בילדים והן נמכרות כבר תקופה ארוכה במדינות רבות ברחבי אירופה וגם בישראל.

פתרון נוסף לקוצר ראיה אצל ילדים – עדשות שישנים איתן בלילה

מדובר בעדשות מגע גמישות נושמות אשר מרכיבים אותן במהלך הלילה. כן, כן, שמעתם נכון!
לקראת השינה מרכיבים את העדשות, וישנים איתם, בבוקר מסירים אותן מהעיניים ויכולים לראות לכל אורך היום מבלי להזדקק למשקפיים או לעדשות.

שמן המקצועי הוא עדשות לאורתוקרטולוגיה ומדובר בעדשות שמתאימות למבוגרים ולילדים כאחד.
היתרון אצל ילדים הוא שההורה יכול לפקח על תהליך הרכבת והסרה העדשות משום שהוא תמיד מתבצע בסביבה ביתית ונקייה.
השימוש בעדשות אורתוקרטולוגיה מתאים במיוחד למבוגרים ולילדים שעוסקים בספורט ובמיוחד שחייה משום שאי אפשר להיכנס עם עדשות מגע למים ובנוסף,
למי שמעוניין בראייה ברורה לאורך היום בלי הפרעות.